Zůstal sám. Poslední, z jeho původně vznešené rasy. Nikdo by mu nehádal těch několik tisíc let, které už měl na krku. Pořád vypadal jako svěží a pohledný třicátník. Jedna z mála výhod upírů. Přežil války s vlkodlaky, války s lidmi, přežil upíří mor.

 

Upír (nebo také vampýr) je tvor  živící se krví, kterou pije svým - zpravidla lidským - obětem. Upíři se ve svých možnostech silně liší. Jejich působnost je omezena jen na dobu noční, kdy straší své blízké, škodí a sají krev. Ráno znovu odcházejí do hrobů, protože kdyby je zasáhl sluneční paprsek, rozprskli by se a zůstala by po nich jen krvavá skvrna. Jako první příchod upíra do vesnice ucítí psi (začne štěkat) a dobytek, který se začal plašit.

Upír neumírá stářím a je velmi obtížné jej zahubit. Když je poraněn , jakmile se napije krve, tak mu je lépe. Živí se lidskou krví.
Vlkodlaci jsou hlavní hrozbou pro každého upíra. Jedno vlkodlačí kousnutí zabije upíra,ale nezemře hned, chvíli to trvá,- trpí hroznou bolestí, ztrácí paměť a zvyšuje se jim potřeba krve.

 

 

 

Jak zabít upíra

Věci, kterých se upír bojí a kterými je možné ho zahnat, jsou česnek a dále různé náboženské propriety jako kříž, růženec, svěcená voda či hostie.

 

Zahubit upíra je možno několika způsoby, např.  otevřít jeho hrob a proklát mu srdce zašpičatělým dřevěným kůlem. Pokud to nepomůže, přistupuje se k tvrdším zásahům: ruce mu jsou svázány za zády a je mu odseknuta či ukroucena hlava a jeho ústa jsou vycpána česnekem či kamením. Pokud ani toto nepomůže, je nutné celé tělo spálit buď na popravišti, nebo mimo obec někde na kraji lesa a popel tam zahrabat. Tyto procedury musí být vykonávány za dne, protože tehdy je upír bezbranný.